Hőszigetelő rendszer. Bárki, aki tervezte már, hogy hőszigeteli házát, ezerszer találkozhatott a kifejezéssel. De milyen anyagokat tartalmaz egy profi hőszigetelő rendszer? A hét cikkében összegyűjtöttük Neked.
Nem tudjuk elégszer hangsúlyozni, milyen fontos, hogy rendszerben gondolkozzunk, ne szimpla hőszigetelésben, ha a házunk homlokzatának hőszigetelésére készülünk. De mi a különbség hőszigetelés és a profi hőszigetelő rendszer között? Nézzük…
Hőszigetelés vs. Hőszigetelő rendszer
Az egyszerű hőszigetelés is tartalmaz minden olyan anyagot, amelyet egy hőszigetelő rendszer. A különbség ott van, hogy míg egy hőszigetelő rendszerben az egyes anyagokat, elemeket úgy gyártották le, hogy azok egymáshoz passzoljanak, egymás tulajdonságait felerősítsék, addig a nem rendszerben gondolkodó hőszigeteléseknél ez messze nincs így.
A legnagyobb probléma, hogy azok, akik nem rendszerben gondolkodnak, a hőszigeteléshez szükséges anyagokat az áruk alapján választják ki. Így aztán lesz egy csomagnyi olyan anyaguk, amelyek minősége, hőszigetelő képessége erősen megkérdőjelezhető. Külön-külön is, hát még együtt.
Egy hőszigetelő rendszer tartozékai
Hőszigetelés és rendszer között tehát nem maguk az elemek jelentik a differenciát, hisz mindkettőhöz ugyanazok az anyagokra lesz szükség. A különbség az egyes elemek minőségében és egymáshoz való viszonyában van. Nem mindegy ugyanis, hogy az anyagok gyengítik vagy erősítik egymást. És hogy milyen anyagokra van szükség a hőszigetelés során?
Az anyagok, amelyek felhasználásra kerülnek egy hőszigetelés során
- dübelek
- hőszigetelő lemez
- üvegszövet-háló
- ragasztótapasz
- színvakolat és alapozója
Ezeknek az anyagoknak a hatékonysága pedig nagyban függ attól, hogyan viszonyulnak egymáshoz. Mennyire passzol a saját tulajdonságuk a többi elem tulajdonságához.
Nem véletlen, hogy a szakemberek is jobban szeretnek hőszigetelő rendszerekkel dolgozni. Így ugyanis a munkájuk minősége nem függ az innen-onnan összeválogatott anyagok esetleges gyenge tulajdonságaitól.