Színvakolat különbségek: mikor melyiket érdemes alkalmazni, melyiknél mire érdemes figyelni?

Sokféle vakolatrendszer áll rendelkezésünkre. Ezek mindegyike más és más tulajdonságokkal rendelkezik, amivel érdemes a vásárláskor tisztában lenni. Melyek a színvakolatok legfőbb alaprendszerei? Mik a színvakolat különbségek? Erre keressük a választ.

A színvakolatokat elsődlegesen a kötőanyaguk szerint szokták csoportosítani.

Akril vagy műgyanta kötőanyagok

Polisztirolos hőszigetelésre bevett vakolati bevonat az akril, de ásványgyapotos hőszigetelőrendszer végső felületképző rétegeként nem lehet felhasználni, mert az akril kötőanyag légáteresztő képessége nem annyira jó, mint az alatta lévő hőszigetelésé. 

A két szupersztár: Acrycolor illetve Quarzolite Tonachino.

Ezek a termékek egyedülállóak a piacon, ugyanis annyira tiszta akril kötőanyagot és olyan magas minőségű prémium adalékszereket tartalmaznak, hogy emiatt a lég- és páraáteresztő képességük megfelel az ásványgyapotos hőszigetelőrendszer követelményeinek is.

Szilikát kötőanyagok 

Leginkább a műemlékeknél, régi vályogfalaknál használják, amiknél nagyon jól jön a lég- és páraáteresztő képessége. Ez az egyedüli olyan modern anyag, amely kompatibilis lehet a 100-150 évvel ezelőtti vakolattal. Ugyanis ha a régi épületeknél az alapfelület nem eléggé stabil, akkor más kötőanyag leszakíthatja azt a falakról, mert az új megoldások sokkal erősebbek. 

A szilikát vakolatnak nagy előnye, hogy több nedvességet képes felvenni a légkörből, mint mondjuk a szilikon vagy az akril. 

Szilikon kötőanyagú termékek

Az elmúlt évtizedek alatt ez a típus nagy fejlődésen ment keresztül, elérhetőbb lett az alapanyag, így az ára is kedvezőbb lett. A légáteresztő képessége magas, míg a vízfelvevő képessége alacsony. A színmegkötő képessége ugyanolyan magas, mint az akrilnak. 

A szilikon vakolat zárt felületet képez, ezért a légkörben keringő por, kosz, szmog hosszú ideig nem tud rajta megtelepedni, így a házunk nagyon sokáig úgy fog kinézni, mintha aznap készült volna. 

Azoknak, akik nem ismernek kompromisszumot, a Silancolor Tonachino Plus-t ajánljuk. A lehető legellenállóbb a víz károsító hatásával szemben, akármilyen halmazállapotban is támadjon a víz. 

És hogy mi alapján hozzuk meg a döntésünket egyik vagy másik típus mellett? A szakemberek szerint mindig a felület legrosszabb állapotú részét kell alapul venni, és annak alapján kell eldönteni, hogy az otthonunknak melyik vakolat felel meg a legjobban. 

Ha otthonod hőszigeteléséhez keresel kiváló minőségű anyagokat, akkor mindenképpen kérd részletes és mindenféle elkötelezettségtől mentes ajánlatunkat a linkre kattintva.

Kérdezek a szaktanácsadótól