Rosszabb, mint az ablakon kidobott pénz? Az elrontott hőszigetelés

A hőszigetelés olyan befektetés, ami megtérül. Akár több millió forintot is költhetünk rá, és meg is tesszük abban a hiszemben, hogy ezentúl energiatakarékosabban és kényelmesebben élhetünk. Csakhogy: egy elrontott, nem szakszerűen végzett kivitelezés nemcsak ablakon kidobott pénzt jelent, de a házunk energiagazdálkodását is tönkreteheti!

Hőszigetelési hibák, amelyekről jó előre tudni

A nem folytonos hőszigetelés

Amikor a hőszigetelés folytonossága egy-egy szakaszon megszakad, a szigetelés semmilyen hasznot nem hoz. Lehet akármilyen vastag a szigetelésünk, teljesen értelmét veszti, ha a hideg hőáramot beengedjük a szigetelőréteg mögé.

Pogácsás eljárással felragasztott hőszigetelő lemezek

A pogácsás eljárás a fal és a szigetelés között rést hagy, ami akár szabad légáramlást is jelenthet a két réteg között. Itt olyan meleglevegő-feláramlás keletkezhet, ami energetikai szempontból teljesen leválasztja a szigetelést a falról. Olyan, mintha nem is lenne szigetelve a ház.

Sajnos a hőszigetelő táblák felhelyezésére 2010-ig szinte minden kivitelező cég ezt a módszert alkalmazta, és a mai napig él a gyakorlatban ez a technika.

A hőszigetelő lemezek felhelyezésének helyes technikája: a szigetelőtábla széleit körbekenjük (téglalap alakban) a ragasztóanyaggal, a tábla közepére 2-3 pogácsa kerül.

Nem megfelelő összeillesztések

A különböző szerkezeti elemek szigetelésénél (például külső falak és tető, külső falak és tető, homlokzat és ablakkáva stb.), vagy különböző vastagságú szigeteléseknél előfordul, hogy nem illesztik össze megfelelően a szigeteléseket, és az így keletkező réseken a hő könnyedén kiszökik a szabadba.

Hőszigetelés tervezés és számolás nélkül

Ha nincsenek pontos adatok, nem tudhatjuk, mit várhatunk el a szigetelésünktől, és később sem fogjuk tudni ellenőrizni! Mindenki szeret tisztában lenni azzal, hogy mire költi a pénzét, és fontos, hogy meg is kapja azt, amit kifizetett.

Gyenge minőségű hőszigetelő anyagok

Közhelynek számít, de jól működő végeredményhez minőségi anyagokra van szükség. Különösen veszélyes megoldás a különböző márkájú és típusú hőszigetelő anyagok keverése. Előfordulhat, hogy mindegyik elemnek más hőszigetelő értéke van, egymással nem kompatibilisek, páralecsapódás és penészesedés alakulhat ki.

A hosszú távon tartós, végleges hőszigetelési megoldások szakértői vagyunk. Kérje ingyenes szaktanácsadásunkat itt>>

Kérdezek a szaktanácsadótól