Az ősz nem mindig a legmegfelelőbb időszak a házépítésre, illetve a ház- és lakásfelújításokra, mégis, többen vágnak bele a hőszigetelésbe még ilyenkor is. Miért lehet érdemes ősszel nekilátni a hőszigetelésnek? Nézzük, mik lehetnek ennek az előnyei!
A homlokzati hőszigetelést ragasztani szükséges. Mivel a ragasztók vizet is tartalmaznak, a beépítésnek a nagy meleg, illetve hideg sem tesz jót. A tikkasztó hőség, a forróság túlzott mértékben eltávolítja a nedvességet az anyagból, amely így az optimálisnál gyorsabban szilárdul meg – ennek az lesz a következménye, hogy megjelennek a repedések –, ezért az időtálló, igazán jó minőségű eredmény elérése ilyen körülmények között csaknem lehetetlen, még a tökéletes minőségű anyagok felhasználása és a legprofibb kivitelezés során is. Mégis érdemes nekilátni ősszel a hőszigetelésnek?
A tél sem a legjobb választás a hőszigetelés szempontjából, ugyanis a fagy hasonlóan káros következményeket vonhat maga után. A ragasztó száradását a késő őszi csapadék és köd egyaránt akadályozza, amivel ismét csak rossz irányba halad majd a teljes szigetelési procedúra. Az erős szél pedig a forró naphoz hasonlóan jelentősen kiszáríthatja a ragasztót.
Tény, hogy +5 °C alatt és +30 °C felett tilos ragasztani és vakolni!
Hogyan érdemes nekikezdeni az energetikai felújításnak?
Másként megfogalmazva a kérdést: mit jobb először elvégezni, a szigetelést vagy a fűtési rendszer korszerűsítését? Bár igaz, hogy minden esetre alkalmazható, általános receptet nehéz adni, azért általában elmondhatjuk, hogy a hőszigeteléssel és a nyílászárók cseréjével célszerű kezdeni, amivel mérsékelni lehet a fűtési igényeket.
Egy fontos szempontot érdemes figyelembe venned az anyagvásárlásnál: kifizetődő, ha rendszerben gondolkodsz. A gyártók ugyanis úgy fejlesztették ki a termékeiket, hogy a ragasztó, a hőszigetelő anyag, a vakolat (festék) remekül passzoljanak egymáshoz – de nem szabad megfeledkezni a kiegészítő termékekről, a hálóról, dübelről, élvédőkről, indítóprofilokról sem.
Természetesen mindent meg lehet vásárolni külön-külön is, és sokan gondolják úgy, hogy anyagilag ez a legjobb opció. Számolj azonban a kockázattal: lehet, hogy a választott anyagok együttes feldolgozása nem lesz optimális, és amit „nyertél a réven, azt többszörösen elveszítheted a vámon”.
Miért vesződnél tudományos kísérletekkel, ha nem ismersz előre minden trükköt? Az igazi hőszigetelés nem játék! A Mapei csapata már régóta kutatja a tökéletes megoldásokat, és most a legújabb technikákkal hozzák ezeket el neked.
Nem tudod, hogy melyik hőszigetelőt válaszd? Hadd mutassunk neked egy-két trükköt! A Mapei ingyenes e-bookjában mindent megtudhatsz, és azt is, hogyan kerüld el a veszélyes helyzeteket. Töltsd le még ma!