Így lesz az otthona kívülről is tökéletes

Ha azt szeretné, hogy télen ne fizessen vagyonokat a fűtésért, és nyáron ne legyen hőség a lakásban, akkor Önnek tökéletes hőszigetelésre van szüksége. Viszont a hőszigetelés folyamatát számos ponton el lehet rontani. Most megmutatjuk, milyen hibákat szoktak elkövetni, és hogyan lesz hibamentes a végeredmény. 

 

A hőszigetelés gyakorlott szakembergárdát kíván, de most egy 3 részes videóban bemutatjuk azokat az alapokat, amelyekkel megbízóként nem árt tisztában lennünk. 

  • 1. szakasz: ELŐKÉSZÜLETEK

Az előkészítésnek fontos szerepe van a végeredmény szempontjából, ezért ennek is szakszerűnek kell lennie. 

 

A kivitelezés előtt az alapfelületen kézzel vagy egy fekete ruhával simítópróbát kell végezni, hogy lássuk, van-e a felületen por vagy sókivirágzás. A port, szennyeződést vízzel kell lemosni.

 

Ha a vakolat porlik, gyenge minőségű, el kell távolítani és ki kell javítani. Ha gyenge az alapfelület, MALECH mélyalapozó használatát javasoljuk. A hőszigetelő táblák beépítése előtt el kell helyezni a falon az úgynevezett indítóprofilokat, ezeket dübelekkel kell a falszerkezetbe rögzíteni. 

  • 2. szakasz: KIVITELEZÉS

 

A hőszigetelő táblákat vagy pont-perem módszerrel, vagy teljes felületű ragasztással lehet az alapfelületre felragasztani. 

 

A lapokat zártan, szintenként eltolva kell beépíteni, és a sarkokon csak egész vagy fél tábla építhető be. Hogy ne alakulhasson ki hőhíd, a táblák közötti hézag nem lehet több 2 mm-nél. 

A dűbelezés a lapok felragasztása után 24 órával kezdődik. Figyelni kell arra, hogy a dűbeltányérok a lapokkal egy síkban legyenek: az sem jó, ha beljebb vannak, és az sem, ha kiállnak. 

A nyílászárók körüli kávák kiképzése következik a hőszigetelés kialakításában. A káva hőszigetelő lapok általában 2-4 cm vastagok, és csak ragasztással kell őket rögzíteni. Ez a szakasz az, amikor a ragasztótapasz és az üvegszövetháló a hőszigetelő táblák felületére kerül. 

  • 3. szakasz: SZÍNEZÉS

A hőszigetelés befejező szakasza a színezés folyamata. Lássuk, milyen lépésekből áll, amelynek során otthonunk falai elnyerik végső megjelenésüket.

 

A besimított felület száradása kb. 24 órát vesz igénybe, ezután lehet felvinni a felületre az alapozót. A különböző vakolattípusokhoz a kötőanyagukban megegyező alapozót kell használni, illetve például a Mapei Universal Base Coat alapozó is használható. Ezek az alapozók színezhetők, és javasoljuk is, hogy a vakolat színével megegyező vagy nagyon közeli árnyalatú legyen az alapozó.

 

A fehér alapozó mellett szól ugyanakkor, hogy alkalmazásakor a folytonossági hibák jól észrevehetők és javíthatók. 

A színvakolat felhordása előtt 12-24 óra száradási időt kell hagyni. A színvakolatok ma már pasztaszerű állagúak, úgynevezett vödrös vakolatok, amelyek átkeverés után azonnal felhordhatók a falakra. A felhordás után következhet a struktúra kialakítása, ami a végső felületet fogja adni. 

A szín kiválasztásakor szerencsére nem kell kompromisszumot kötnünk, a Mapei színválasztékában 1200 színből lehet keresni. 

A vakolásnál muszáj figyelembe venni a környezeti hatásokat:

  • a legalacsonyabb hőmérséklet, amin még felhordható a vakolat, 5 Celsius fok, az aljzaton mérve
  • a legmagasabb hőmérséklet, amin még felhordható a vakolat, 35 Celsius fok, szintén az aljzaton mérve
  • nyári melegben az anyagszükséglet kicsit több
  • színezéskor kerülni kell az erős napfényt, tervezni kell a nap járásával
  • a 85% feletti páratartalom sem megfelelő
  • védeni kell a felületet az esőtől

Ha Ön is szeretne hosszútávon tartós, végleges hőszigetelési megoldást a házára, keresse fel oldalunkat és kérjen ajánlatot kötelezettségmentesen >>

Kérdezek a szaktanácsadótól