Ha nem szeretné, hogy az otthona fala rövid időn belül úgy nézzen ki, mint a képeken, vagyis, hogy a homlokzat szép maradjon és:
- ne púposodjon fel a vakolat
- ne penészesedjen a fal
- ne repedjen meg
- ne legyenek sókivirágzások
akkor csak egyetlen dologgal kell felvennie a harcot.
Képek forrása: Mapei e-book Silancolor termekcsalad
Ez pedig nem más, mint a víz.
A víz könyörtelenül károsító hatása ellen sajnos egész évben védeni kell a homlokzat felületét.
EGÉSZ ÉVBEN PROBLÉMA: AZ ESŐ
A falazatba beszivárgó esővíz 5 különböző, de igen komoly károsodáshoz vezet:
1) az esővízben oldott gázok, például a kén-dioxid (savas eső) reakcióba lépnek a cement alapú anyagokban nagy mennyiségben jelen lévő kalcium-karbonáttal, és kalcium-szulfátot (gipszet) hoznak létre, amely közismerten gyenge, törékeny és morzsolódó vegyület, és nem áll ellen a külső környezeti hatásoknak.
2) elősegíti a sókivirágzás kialakulását, mivel amikor behatol a falazatba, feloldja a benne található sókat. Amikor a víz elpárolog, a kivont sók fehér kristályok formájában lerakódnak a homlokzat felületén. Ennek ellenkezője is megtörténhet: ekkor a víz a felületen található sókat oldja fel, és mélyen beviszi azokat az aljzat belsejébe.
3) elősegíti a vasalat korrózióját, mivel az aljzatba mélyen behatolva oxigéntartalma oxidációs reakcióba lép az acéllal (rozsda).
4) hozzájárul a penész és az alga megtelepedéséhez, mivel a felületeket nedvesen tartja, ami ideális körülményeket biztosít a mikroorganizmusok növekedéséhez.
5) nedvesen tartja a falakat, ami jelentősen megnöveli a falazat – vakolatrendszer hővezetési tényezőjét (λ), ami következtében a rendszer akár 25-30 %-ot is veszíthet a hőszigetelési képességéből.
TÉLEN PROBLÉMA: A JÉG
Az aljzat porózus felületein vagy a falazat hajszálrepedésein keresztül beszivárgó esővíz a hőmérséklet csökkenésével szilárd halmazállapotúvá (jéggé) válik.
Kép forrása: thesun.co.uk
A halmazállapot-változás a víz által kezdetben elfoglalt térfogat mintegy 9 %-os megnövekedésével jár, amely a „fagyási repedések” jelenségét okozza.
NYÁRON PROBLÉMA: VÍZPÁRA
Pára formájában a víz olyan gázokat tartalmaz, amelyek kémiai reakcióba lépnek a homlokzat alkotóelemeivel.
Kép forrása: houselogic.com
Amikor a falazat által felszívott vagy a falban tárolt víz halmazállapota folyékonyról légneművé változik, a pára hatására a falfelületen lévő fedő vakolatréteg felhólyagosodik vagy leválik.
Tehát a homlokzat károsodásának legfőbb oka a víz, viszont a fent leírt problémákat elképesztően egyszerű módszerrel meg lehet oldani: a vizet a lehető legtávolabb kell tartani a falfelületektől.
Kép forrása: Mapei e-book Silancolor termekcsalad
Az egyszerű megoldás egy olyan hőszigetelés-rendszer, amely páraáteresztő és vízlepergető tulajdonsága révén mindezeket megakadályozza.
A Silancolor termékcsalád tagjait ezért a 10+1 hatékony tulajdonsága miatt szeretik a legjobban:
- Vízlepergető
• Páraáteresztő
• Ellenáll az agresszív környezeti hatásoknak
• Ellenáll az UV-sugárzásnak
• Hosszan tart
• Széles színválaszték
• Hozzátapad a régi festékréteghez
• Alkalmazható szigetelő rendszeren
• Könnyen használható
• Gátolja az algásodást és a penészedést (Silancolor Plus rendszer)
• Tanúsított teljesítmény
Vegye fel Ön is a harcot a vízzel, és legyen sokáig szép és biztonságos az otthona kívülről is.
Ha árajánlatra van szüksége, keressen minket: http://ajanlatado.marelsoreveglegesen.hu/