Így érheted el, hogy az otthonod kívülről is csodaszép legyen

Ha szeretnéd, hogy az otthonod kívülről is csodaszép legyen és ne nézzen ki úgy, mint amihez már évtizedek óta nem nyúltak, vagyis, hogy a homlokzat szép maradjon, és ne púposodjon fel a vakolat, ne penészesedjen a fal, ne repedjen meg, ne legyenek sókivirágzások, akkor a jó hír, hogy csak egy dologgal kell felvenned a harcot.

Ez az egyetlen dolog pedig nem más, mint a víz. A víz ugyanis könyörtelenül károsítja a falakat, egész évben védeni kell a homlokzat felületét. Lássuk, mivel is állunk szemben!

Így érheted el, hogy az otthonod kívülről is csodaszép legyen

Az eső egész évben problémát okoz

A falazatba beszivárgó esővíz 4 különböző, de igen komoly károsodáshoz vezet:

1) Hozzájárul a penész és az alga megtelepedéséhez, mivel a felületeket nedvesen tartja, ami ideális körülményeket biztosít a mikroorganizmusok növekedéséhez.

2) A víz, amikor behatol a falazatba, feloldja a benne található sókat. Amikor a víz elpárolog, a kivont sók fehér kristályok formájában lerakódnak a homlokzat felületén, ez az úgynevezett sókivirágzás. Ennek ellenkezője is megtörténhet: a víz ekkor a felületen található sókat oldja fel, és mélyen beviszi azokat az aljzat belsejébe.

3) Az esővízben oldott gázok, például a kén-dioxid (savas eső) reakcióba lépnek a kalcium-karbonáttal, amely a cement alapú anyagokban nagy mennyiségben jelen van. Ezáltal kalcium-szulfát (vagyis gipsz) jön létre, amely közismerten gyenge, törékeny és morzsolódó vegyület, és nem áll ellen a külső környezeti hatásoknak.

4) Elősegíti a vasalat korrózióját, mivel az aljzatba mélyen behatolva oxigéntartalma oxidációs reakcióba lép az acéllal (így keletkezik a rozsda).

A jég télen okoz problémát

Az aljzat porózus felületein vagy a falazat hajszálrepedésein keresztül beszivárgó esővíz a hőmérséklet csökkenésével szilárd halmazállapotúvá (vagyis jéggé) válik. A halmazállapot-változás a mintegy 9%-os térfogatnövekedéssel jár, amely a „fagyási repedések” jelenségét okozza.

A vízpára nyáron okoz gondot

Amikor a falazat által felszívott vagy a falban tárolt víz halmazállapota folyékonyról légneművé változik, a pára hatására a falfelületen lévő fedő vakolatréteg felhólyagosodik vagy leválik.

Tehát egy dolgunk van csupán: a vizet a lehető legtávolabb kell tartani a falfelületektől.

Íme, az egyszerű megoldás a falak védelmére:

Az egyszerű megoldás egy olyan felület létrehozása, amely páraáteresztő és vízlepergető tulajdonsága révén mindezeket megakadályozza. A Silancolor termékcsalád tagjai pontosan ezt a feladatot végzik el, az alábbi tulajdonságaiknak is köszönhetően:

  1. Vízlepergető
  2. Páraáteresztő
  3. Gátolja az algásodást és a penészedést (Silancolor Plus rendszer)
  4. Hosszan tart
  5. Széles a színválaszték
  6. Hozzátapad a régi festékréteghez
  7. Ellenáll az agresszív környezeti hatásoknak
  8. Ellenáll az UV-sugárzásnak
  9. Alkalmazható hőszigetelő rendszeren

Vedd fel te is a harcot a vízzel, és legyen sokáig szép és biztonságos az otthonod kívülről is.

Kérdezek a szaktanácsadótól