2022-ben hőszigetelnéd otthonod? Segítünk abban, hogy mindez zökkenők nélkül történjen.

Ha jövőre hőszigetelnétek otthonotokat, és tudni szeretnéd mik a hőszigetelés buktatói, ezt a cikket mindenképpen olvasd el. Segítünk ugyanis abban, hogy ne csak új homlokzatot kapjon a házatok, hanem valódi, fűtésdíjon látható eredménye is legyen a munkáknak.


Legtöbben a hibát ott követik el, hogy a hőszigetelést letudják annyival, hogy szakemberekkel vastag hőszigetelő elemeket tetetnek a ház homlokzatára. Csakhogy ennek nem sok látszatja lesz a fűtésdíjon, ha a nyílászárók már elmúltak 10 évesek, vagy ha a tetőszerkezet nem megfelelő.

Egy hőszigetelt háznak csak egy szelete a homlokzati hőszigetelés

Éppen ezért érdemes az egész házat átvizsgálni. Megnézni, hogy a falazatok mellett még hol távozhat a meleg a házból. Gondolj csak bele, egy fűtetlen garázsra vagy pincére épült szobában, amely felett egy szintén fűtetlen padlás van, ablakai pedig már rég nem zárnak tökéletesen, a homlokzati hőszigetelés jó, ha pár százaléknyi javulást tud hozni fűtési szezonban. 

A hőszigetelés buktatói

A hőszigetelés buktatói

Egy ház hőszigetelésének kiépítése általában 5 ok miatt szokott végül vakvágányra futni. Hogy Ti ne kerüljetek ebbe a hibába, mindenképpen fussátok át ezt a listát, majd keressetek olyan megoldásokat, amelyek ezeket a problémákat maximálisan megoldják. Íme a hőszigetelés buktatói avagy a hőszigetelési hibák 5-ös listája:

  1. Csak a homlokzatra figyelünk – Bár egy ház legnagyobb részét a falazat adja, azért nem árt, ha a hőszigetelésnek úgy állunk neki, hogy szakemberekkel megvizsgáltatunk minden olyan pontot (ablakok, ajtók, garázs, falazat, tető, padlás, pince…), ahol a meleg távozhat a belső helyiségekből.
  2. Csak az hőszigetelő elemek vastagságát nézzük – Pedig a hőszigetelés sikere sok máson is múlik. Ráadásul egy vastagabb, nehezebb hőszigetelő lap, amit gyenge minőségű ragasztóval, rossz technológiával helyeznek fel, egy nagyobb viharban akár le is kerülhet a házról.
  3. Csak az árat nézzük – Úgy gondoljuk, hogy még az olcsóbb hőszigetelő is jobb, mint a semmi. Ebben van is valami. Csakhogy egy olcsóbb hőszigetelőnél megvan az esélye, hogy hamar tönkremegy, ne adj isten, egy nagyobb viharban a lapokat letépi a homlokzatról a szél.
  4. Nem rendszerben gondolkodunk – Egy homlokzati hőszigetelés nem csak a lapokból áll. Számtalan eszköz, segédanyag, például ragasztó is nagyban hozzájárul egy homlokzati hőszigetelés minőségéhez. Ezért a legfontosabb, hogy mindig hőszigetelő rendszert vásároljunk, ne az egyes hozzávalókat külön-külön. Ilyen például a Mapei Mapetherm rendszere.
  1. Nem kérjük ki szakember véleményét – Nem csak azért érdemes szakembert megkeresni még a vásárlás előtt, mert maga a hőszigetelés a drágább felújítási folyamatokhoz tartozik, hanem azért is, mert így a szakember az igényekhez, a házhoz tud hőszigetelő megoldást, rendszert ajánlani.

    Kerüld el a hőszigetelés buktatóit!

Kérdezek a szaktanácsadótól