Energiatakarékos és különleges otthont szeretne?

Ha szeretne spórolni a rezsiköltségeken és szeretné, hogy az otthona igazán különleges és hosszú távon tartós legyen, ezt a 2 tippet feltétlenül ismerje meg!

Az egyre emelkedő energiaárak és az egyre szigorodó energetikai követelmények is indokolják, hogy előbb-utóbb korszerűsítsük a hőszigetelést. Ennek is van két módja: egy hagyományos és egy különleges.

Legtöbb esetben a hőszigetelést a hagyományos, vékony színvakolattal ellátott teljes hőszigetelő rendszerrel (THR) oldják meg: a megfelelően felragasztott és dűbelezett hőszigetelő lapra egy üvegszövethálóval erősített, kb. 3-4 mm vastag simítóréteg kerül, majd egy vakolatalapozó, és végül a kiválasztott színárnyalatban színezett vékonyvakolat kerül felhordásra.

A vakolatgyártók igyekeznek a lehető legkülönbözőbb színárnyalatokat is elérhetővé tenni a megrendelők számára – a Mapei Kft. is szinte bármely színben elő tudja ezeket állítani -, hogy ezek a vékonyvakolatok a különböző esztétikai igényeknek megfelelhessenek. Ezen kívül az épület megjelenését a színvakolat szemcseméretének változtatásával (általában ez 0,7mm-től 2,0 mm-ig terjedő szemcseméretet jelent), valamint a színvakolat struktúrájának (kapart, vagy gördülőszemcsés) megválasztásával lehet még befolyásolni. Ügyes építészek akár egy felületen belül is még játszhatnak különböző színekkel és formákkal, de ezzel a megjelenés lehetőségeinek tárházát ennél a rendszernél ki is merítettük.

De milyen jó lenne, ha a kedvenc burkolólapunk a házunk homlokzatán is ékeskedhetne, ráadásul ez még strapabíróbbnak is tűnik, mint a hagyományos színvakolat. Mondjuk legyen egy vagány kerámia burkolat. Vagy inkább egy tradicionálisabb megjelenést szeretne? Akkor legyen valamilyen kőburkolat. És milyen színben szeretné? Óriási választék áll itt is rendelkezésünkre, és lehet még játszani a lapméretekkel, vagy a lapok elhelyezésével is.

Ehhez természetesen kell egy olyan rendszer, ami elbírja azt a súlyt, amelyet egy ilyen burkolatos „záróréteg” jelent. Hiszen jóval nagyobb súlyokról beszélünk, mint pl. amit egy 1,5 mm vastag színvakolat nyom. Illetve legyen egy olyan jó ragasztó is hozzá, amivel megbízhatóan a homlokzatra lehet ragasztani a burkolatunkat.

És persze a többi követelménynek is feleljen meg, amit egy THR-nek tudnia kell. Erre az igényre fejlesztette ki a Mapei a MAPETHERM TILE SYSTEM nevű burkolatos hőszigetelő rendszerét, amely lehetővé teszi, hogy a fent részletezett esztétikai előnyöket a saját épületünkön érvényesítsük.

De milyen további előnyök származhatnak abból, ha ilyen burkolatos rendszert alkalmazunk?

  • A homlokzatunk teljesen egyedi Szinte biztos, hogy még csak hasonlítani sem fog a környezetünkben épült házak homlokzatához, ki fog tűnni az épületünk a többi közül.
  • Egy burkolat jóval ellenállóbb és tartósabb lehet egy vékonyvakolatnál. A MAPETHERM TILE SYSTEM az időjárás és a környezet hatásainak (jégeső, UV sugárzás, a légkörben található széndioxid, esetleg más agresszív gázok, tűzhatás) jobban ellenáll.
  • A MAPETHERM TILE SYSTEM könnyen tisztítható, illetve, ha valamilyen okból kifolyólag egy burkolati elem mégis tönkremegy, annak pótlása, cseréje egyszerűen megoldható, nem kell, hogy a teljes homlokzati felületet érintse.

A fentiekben részletezett sokrétű védelmi funkciónak köszönhetően a MAPETHERM TILE SYSTEM élettartama is jóval meghaladhatja a vékonyvakolatos záróréteggel rendelkező THR élettartamát, és összességében a rendszer kivitelezése nem sokkal bonyolultabb, mint egy hagyományos vékonyvakolatos rendszer kivitelezése.

Kérdezek a szaktanácsadótól