Kisebb fűtésszámla? Csak a jól sikerült hőszigetelés jelenti azt, hogy se télen, se nyáron nem kell vagyonokat kifizetni a számlákra. Látunk olyan kivitelezést, amely már a kezdet kezdetén kudarcra van ítélve, mert egy alapszabályt nem tartottak be. Eláruljuk, mi az a kezdeti lépés, amit muszáj ismernie mindenkinek, aki hőszigetelésben gondolkodik.
A hőszigetelésre vonatkozó szabályozások egyre szigorúbbak évről-évre, és az sem titok, hogy mindenki szívesebben vásárol egy olyan házat, amely már rendelkezik hőszigeteléssel, így az ingatlan értékét ez biztosan növelni fogja – ha esetleg később az eladását terveznéd.
Egy hőszigetelés az alábbi elemekből áll:
- színvakolat és alapozója
- ragasztótapasz
- üvegszövet-háló
- hőszigetelő lemez
- dübelek
Sok családi ház tulajdonosa a fenti elemeket költségmegtakarítási szempontból mindenhonnan összeválogatja, és itt már óriásit hibázik.
Egy nagyon fontos dolog van ugyanis, amit be kell tartani a sikeres végeredmény érdekében: rendszerben kell gondolkodni.
Mit jelent ez?
Nem szabad mindenhonnan összevásárolni az elemeket. A nem egységes, nem rendszerszintű hőszigetelésre nincs garancia a tulajdonosok számára. Gondolj arra, hogy ha hőszigetelő rendszerelemeket vásárolsz, akkor nem csak a zsákban lévő port vagy a vödörben lévő pasztát vásárolod meg.
A rendszer része a minősítési, a bevizsgálási jegyzőkönyvek, sőt, igazából rendszerről csak akkor beszélhetünk, ha az egy egészben bevizsgált minősített rendszer. Éppen ezért mi azt gondoljuk, hogy egy jó hőszigetelés egyenlő egy bevizsgált és minősített rendszerrel.
Persze a bekerülési költségeken mindenki szeretne csökkenteni, miközben tartós megoldást szeretnénk. De mi történik akkor, ha például olyan színes vakolatot választasz, amelynek a minősége nem elég tartós? A tervezett egyszeri beruházás biztosan további járulékos költségekkel fog járni. Tehát a költségcsökkentett megoldás tulajdonképpen többe kerül, mint a komplett rendszerben kivitelezett, tartós hőszigetelés.
A Mapei hőszigetelési termékei dokumentáltan megfelelnek a legszigorúbb európai szabványok előírásainak. A Mapei külső hőszigetelési rendszere, az úgynevezett Mapetherm rendszer, a külső rendszerekben általában alkalmazott összes komponens és az azok teljesítményét befolyásoló változók széles körű elemzésének eredményeként született.
Egyfelől hatékonyan csökkenti az új építésű otthonok energiafogyasztását, másfelől a leghatékonyabb módja annak, hogy közvetlenül javítsuk a régebbi épületek energiahatékonyságát. A rendszer ugyanakkor annyira sokoldalú, hogy a felület akár terméskővel és kerámiával is burkolható, főleg nagy méretű, vékony burkolólapokkal.
Ha szeretnél a hőszigetelésre árajánlatot kérni (mindenféle elkötelezettség nélkül), kattints szakoldalunkra.