Akár 70%-os energia-megtakarítás hőszigetelő rendszerrel

Létezik Veszprémben egy olyan társasház, ahol tudatos és tervezett felújítással, hőszigeteléssel 70%-os energia-megtakarítást értek el az eredeti állapothoz képest. Az épület hőszigetelési munkálatainál a MAPETHERM HŐSZIGETELŐ RENDSZERT alkalmazták.

A beruházásban résztvevőknek köszönhetően a hőszigetelési rendszer korszerűsítése és a homlokzati felújítás során olyan hőszigetelési termékrendszerek és megoldások mellett döntöttek, amelyekkel a gázfelhasználás terén kiemelkedő 70%-os, a villamos energia felhasználás terén pedig 72%-os megtakarítási mutatókat értek el, és ezzel a THT Társasházi Háztartás Magazin Energiahatékonysági Díját is elnyerték 2010-ben.

Az épületek homlokzati hőszigetelésével 25-30%-kal csökkenthető a hőveszteség, s ez nagymértékű energia- és költségmegtakarítást jelent. A takarékoskodás az energiával egyben a környezet védelmét is jelenti. A szép homlokzat, a megfelelő hőháztartású falak minden épületre értéknövelő hatással vannak.

Ráadásul, ha egy tulajdonos eladásra, vagy bérlésre kínálja az ingatlanját, ma már el kell készíttetnie a ház energia tanúsítását.  A tanúsítás során a megfelelő hőszigetelés magasabb kategóriát eredményez az energiatakarékosságot illetően, így előnyösebb lehetőség nyílik az eladásra, bérbe adásra.

Akár új épület építéséről, akár felújításról van szó, a Mapetherm homlokzati hőszigetelő rendszerek rengeteg építkezésen már bizonyított, teljes megoldást kínáló termékrendszerek.

  • A Kiváló Építési Termék védjeggyel és
  • ÉMI 100% minőség jellel rendelkezik
  • a hőszigetelő táblák tapadását a hazai gyártású, csúcsminőségű Mapetherm Ragasztótapasz biztosítja.
  • tűzálló, vagyis rendelkezik független szerv által bevizsgált tűzvédelmi besorolással.
  • Az épület értékét növeli a magas minőségi anyagokkal kivitelezett homlokzati hőszigetelés, mely jó páraáteresztő tulajdonsággal rendelkezik, és a színtartó vakolattal igazi dísze a házunknak, amely ellenáll a környezeti hatásoknak.

A MAPEI hőszigetelő rendszerével elérhető energia-megtakarítás, és tartósság, amit a rendszer garantál, hozzájárul a fenntarthatósághoz, a környezet tehermentesítéséhez.

Homlokzati hőszigetelőrendszerek karbantartása Mapei termékekkel

 De mint az ember által létrehozott mesterséges anyagok mindegyike, a homlokzati hőszigetelő rendszer tartóssága is csökken az évek során. Természetesen a termékek minősége, a rendszer felépítése, valamint a rendszer kivitelezése is nagymértékben befolyásolja a hőszigetelés teljes tartósságát. Azonban a tartósság nem csak ezeken a dolgokon, hanem a homlokzati hőszigetelő rendszer külső hatásokkal szembeni védelmén, megfelelő színválasztáson, de részben a karbantartáson is múlik.

 

Mi a legfontosabb teendő egy hőszigetelő rendszer „használata” során?

 

A hőszigetelő rendszerek alkalmasságát a megrendelő sok évig, évtizedig szeretné élvezni. Napjainkban a megfelelően telepített rendszerek akár 20-25 évig is megállják a helyüket, azonban a rendszeres karbantartás pozitív mértékben változtatja meg a termék alkalmazhatósági idejét.

Környezetünk folyamatosan változik, ezért fontos, hogy rendszerességgel vizsgáljuk a homlokzati hőszigetelést megfelelő összefüggésekben, ami akár a beépítettséget, környezeti hatásokat, extrém behatásokat, vagy akár a telepítéstől eltelt időt is jelentheti.

Fontos, hogy minden előrelátható fizikai behatástól védjük a házunk hőszigetelését, ami előfordulhat az ingatlan környezetében. Lesznek olyan környezeti hatások, amik ellen folyamatos védelmet nem lehetséges biztosítani, azonban az általuk okozott esztétikai, vagy funkcionális értékvesztést megfelelő és gyors intézkedésekkel ki lehet küszöbölni.


Leggyakrabban előforduló hőszigetelési problémák, és azok javítása:

  • A felület általános koszolódása a környezetből érkező szennyeződések által:
    Sok esetben egy lemosás (akár magas nyomású mosóberendezést választva) megfelelő segítséget tud nyújtani a szennyeződések eltávolítására a ház hőszigeteléséről. Ezt a tisztítást akár az évek során többször is el lehet végezni.
  • Égéstermékekből származó olajos szennyeződések:
    Ezek a szennyeződések makacsabb módon tapadnak a felületre. Sok esetben tiszta vizes lemosás már nem tud segíteni, ebben az esetben kis mennyiségű mosószer alkalmazásával lehetséges ezeket a szennyeződéseket is eltávolítani a felületről.

A tisztítások nem minden esetben hoznak megfelelő eredményt, vagy a többször lemosott felületek színben eltérhetnek a homlokzat más részeitől. Sok esetben például szilikátos termékek esetén a szennyeződések behatolhatnak a színvakolat szerkezetébe is. Ezekben az esetekben a felület teljes átfestése adhat megnyugtató megoldást.

  • Felület nem esztétikai jellegű javítása:
    A homlokzati hőszigetelés felületén különböző helyeken jelenhetnek meg hibák. Ezek adódhatnak akár a kivitelezés során elkövetett hibákból, vagy természetszerű károsodásokból. Nagyon fontos az, hogy a hibákat felfedésüket követően azonnal orvosoljuk a további minőségromlás elkerülése érdekében.

A felújításokat csak megfelelő környezeti körülmények között lehetséges elvégezni, hasonlóan a hőszigetelő rendszerek telepítéséhez.

A tartósság fenntartása érdekében érdemes a homlokzatok időszakos nagy ellenőrzését elvégezni a hőszigetelő rendszertelepítést követő 10 év után.