Mitől lesz hatékony egy hőszigetelő rendszer?

A Mapei Mapetherm hőszigetelő rendszer tervezésekor először alaposan elemezték, főleg azokat a környezeti tényezőket, amelyek folyamatosan érik a homlokzatot, és még a legmodernebb hőszigetelő rendszerek teljesítményét is próbára teszik. Ennek az aprólékos vizsgálatnak köszönhetően sikerült jelentősen túlszárnyalni az addigi átlagot ezen a területen. Nézzük, mire jöttek rá a szakemberek, mitől lesz igazán hatékony egy hőszigetelő rendszer!

hatékony egy hőszigetelő rendszer

A Mapei Mapetherm alappillére a ragasztó

Miután alaposan megvizsgálták a szakemberek az adott problémát, arra jutottak, hogy a szigetelési rendszer kulcsa a ragasztó. Ennek oka, hogy a homlokzatra folyamatosan különböző feszültségek hatnak, mint például a hőszigetelő rendszer súlya, a szél okozta szívóhatás, és a hőmérséklet-különbségek miatti alakváltozás.

A ragasztó biztosítja a szigetelőpanelek stabil és tartós rögzítését a felülethez. A ragasztó egyenletes elosztása révén megakadályozza a hőhidak kialakulását, javítva a rendszer hatékonyságát. Emellett a ragasztó rugalmassága lehetővé teszi a hőmérséklet-változások okozta mozgások elnyelését, így hosszú távon is megbízható teljesítményt nyújt.

A hosszú távú ellenállás érdekében a ragasztóanyagnak kiváló minőségűnek kell lennie. Télen például a hőszigetelő lemez két oldala között akár 25-30 Celsius fokos különbségek is kialakulhatnak, ami hőtágulást és zsugorodást okoz, ez pedig lemezdeformációhoz és repedéshez vezethet. Ezeknek a káros hatásoknak a kiküszöbölésére a legjobb választás a Mapei Mapetherm ragasztóanyag. Egyenletes rétegben alkalmazva ez a termék képes a környezeti hatások által okozott problémák kezelésére is.

Itt említhetjük meg továbbá a MAPEI MAPETHERM AR1  és a MAPETHERM AR1 GG egykomponensű ragasztókat, amelyek immár 2 évtizede folyamatosan hatékonyak és bizonyítottak ezen a területen. 

A Mapetherm AR1 alkalmas különféle hőszigetelő táblák, például habosított polisztirol, extrudált polisztirol, habosított poliuretán, kőzetgyapot és parafa ragasztására és simítására. Használható közvetlenül vakolt, beton vagy beton falazóblokkokból készült falak és mennyezetek kül- és beltéri felületein. A vízzel kevert segédanyag függőleges felületekre könnyen felhordható anélkül, hogy megereszkedne vagy a nagyobb szigetelő táblák megcsúsznának, köszönhetően tixotróp, vagyis állékony tulajdonságának. A hőszigetelő táblák rögzítésekor a Mapetherm AR1-et fogazott simítóval érdemes felvinni a tábla teljes hátoldalára, vagy pontszerűen vakolókanállal.

A táblák felületének simítása a ragasztást követő 24 órával végezhető el. Ehhez a Mapetherm AR1-et egyenes rétegben kell felhordani, majd célszerű belefektetni az üvegszövet hálót, amit fémsimítóval a friss habarcsba préselnek a mesterek.

Mapetherm AR1 GG legfontosabb tulajdonságai:

  • Hőszigetelő táblák ragasztása: ideális extrudált vagy habosított polisztirol, ásványgyapot, parafa stb. táblákhoz, amelyek közvetlenül vakolatra, falazatra, betonfalakra és mennyezetekre rögzíthetők.
  • Simítás üvegszövet hálóval: hőszigetelő panelek simítása üvegszövet háló beágyazásával, bel- és kültéri falakon hőszigetelő védelem érdekében.

 

A Mapetherm AR1 GG hőszigetelő táblák és rendszerek ragasztására és simítására ideális az alábbi aljzatokon:

  • Cementhabarcs vagy mész-cement vakolatok
  • Beton és beton blokkok.

 A felhasználás tekintetében bármilyen hőszigetelő tábla, mint például expandált polisztirol, expandált poliuretán, ásványgyapot és parafa, ragasztása és külső felületkezelése falakon és mennyezeteken, közvetlenül vakolatra, betonra és cementblokkokra is bevethető.

Amennyiben további kérdéseid lennének a hőszigeteléssel kapcsolatban, vagy esetleg valamelyik Mapei termék érdekel részletesebben, netán konkrét problémád van, és szeretnél szakmai tanácsot, segítséget kérni, akkor fordulj bizalommal a Mapei szakembereihez.

Kérdezek a szaktanácsadótól