Ugye, milyen nagyszerű lenne, ha a hőszigetelés már elsőre tökéletes végeredményt hozna? Azonban nem mindig sikerül jól. Ennek oka legtöbbször 5 tipikus hőszigetelési hibában keresendő. Hogy melyek ezek? Tudja meg most!
A hőszigetelés hibái: amikor kavics kerül a gépezetbe
Ha a hőszigetelés kivitelezése során vagy már az alapanyagok gyártásánál hiba történik, legyen az bármilyen apró is, Önnél fogja megbosszulni magát. Tehát nem érdemes kockáztatni! A következőkben felsorolunk 5 tipikus hibát, amit igyekezzenn elkerülni, ha belevág a hőszigetelésbe.
-
Nem megfelelő alapanyag
A megfelelő hőszigetelés:
- a bekerülési költségén túl egyéb költséggel nem jár
- megvédi az épület szerkezetét a külső hőingadozásokkal szemben
- megakadályozza a páralecsapódást
- jelentősen növeli a hőérzetet és a pára-technikai szempontokat
- csökkenti a háztartás fűtési és hűtési energia számláját
- hőhidak nélkül, szinte tökéletes hőszigetelést biztosít
Ez az ideális állapot azonban csak akkor érhető el, ha minősített és bevizsgált hőszigetelő rendszerben gondolkodik, az olcsóbb, de kevésbé megbízható és kevésbé tartós hőszigetelő megoldások helyett.
-
Nem megfelelő technika és szakértelem
A kiváló alapanyagok mellett a szigetelés különböző rétegrendjeivel és vastagságával is tisztában kell lenni.
De ugyanilyen fontos a megfelelő ragasztási technika alkalmazása is: a pogácsás ragasztást NEM szabad alkalmazni, vagy a pont-perem módszer vagy a teljes felületen történő ragasztás között választhatunk.
Ha bármelyik lépésnél hiba csúszik a számításba, az komoly anyagi kárral és nem megfelelő szigetelési hatékonysággal járó bosszúságok sorozatát indíthatja el.
-
Nem elég vastag rétegben felvitt hőszigetelő rendszer
A hőszigetelő rendszer hatékonysága nagyban függ a hőszigetelés vastagságától. Évekkel ezelőtt még 8-10 cm számított korszerűnek, ma pedig már – amikor az energiahatékonyság jobban előtérbe került, mint valaha -, minimum 15-20 cm a kívánt vastagság. És a tendencia itt nem áll meg!
Tehát a tartós eredményért és az egyre szigorodó előírások miatt is mindenképpen érdemes a javasoltnál akár vastagabb rétegben felvinni a hőszigetelést.
-
Nem megfelelően kiválasztott hőszigetelő technológia
Nem mindegy, hogy mekkora súlyt bír el a homlokzat. Ahogyan az sem, hogy mennyire szigorúak a tűzvédelmi előírások, vagy épp mennyire fontos a páraáteresztő képesség, netán a gyors kivitelezhetőség.
Amint látható, több helyen is hiba csúszhat a tökéletes kivitelezésbe. Ezért is érdemes a területen nagy tapasztalattal rendelkező szakemberekkel végeztetni a felmérést és a kiviteleztetést egyaránt.
-
Nem megfelelő vakolat
A hőszigetelés végső rétege a vakolat. Háromféle vakolatból választhatunk:
- az Universal Base Coat színezett alapozóra felvihető, akril típusú, Acrycolor Tonachino 1,5mm színvakolat
- a Silexcolor Base Coat színezett alapozóra felvihető, szilikát típusú, Silexcolor Tonachino 1,5mm színvakolat
- a legjobb és legbiztonságosabb megoldás a Silancolor BASE COAT szilikongyanta bázisú alapozóval alkalmazott Silancolor Tonachino, nagy páraáteresztő és vízlepergető képességű, szilikon bázisú, kül- és beltéren is egyaránt alkalmazható színvakolat.
A vakolatnak ugyanis tartósan ellen kell állnia a napfény, eső, hó és a por, illetve más szennyeződések káros hatásainak. Már csak azért is mert pl. egy nedves falazati rendszer 25-30 %-al rosszabb hőszigetelő képességgel rendelkezik, mint egy száraz falazat. A nedvesség problémát jelent továbbá az algásodás és a gombásodás megjelenése miatt is.
Elkerülhetetlen, hogy a Nap sugarainak hatására idővel fakuljon a vakolat. De az nagyon nem mindegy, hogy ez 1-2 éven belül vagy akát évtizedek múlva következik be!
Természetesen a vakolat idővel kopik, de az igazán jó hőszigetelő rendszer befejező rétege, képes ellenállni az erősödő UV-sugárzásnak is, hosszú távon is megőrzi ragyogó színét és egységes megjelenését.
Ha pedig szeretné mérsékelni a fűtésszámlát, vágjon bele most háza hőszigetelésébe!
Különleges akciónk keretében 2020. augusztus 15-től november 15-ig kedvezményes áron valósíthatja meg álmait! Kérjen ajánlatot most!