Egy ház, egy lakás külső fala sokféleképpen befolyásolja a beltéri levegő állapotát. A falaknak, továbbá a nyílászáróknak, tetőnek a hűvös időben az a feladata, hogy a fűtéssel előállított kellemes hőmérsékletet lehetőleg minél tovább bent tartsák a helyiségekben.Miért szökik ki a hideg? A jelenség magyarázata egyszerű: eltérő hőmérsékletek esetén a hő a nagyobb hőmérsékletű tartományokból a kisebb hőmérsékletűekbe áramlik, a falon át. Minél alacsonyabb a fal hővezető képessége, annál kisebb a falon át eltávozó hőveszteség, annál kevesebb energiát kell használjunk a fűtéshez. A fal hővezető képességének csökkentésének, röviden hőszigetelésének nagyszerű módja a polisztirol, illetve az ásványgyapot hőszigetelés.
Melyiket válasszam: polisztirol vagy ásványgyapot hőszigetelés?
Ahogy az élet egyéb területein, a hőszigetelés terén sincs egyetlen, mindenhol maximális hatékonysággal használható rendszer. Hogy Önnél a polisztirol vagy az ásványgyapot hőszigetelés fog-e beválni, az több tényezőtől függ: tulajdonosi igények, törvényi előírások (pl. tűzvédelem), a projekt költségvetése.
Az ásványgyapot és a polisztirol hőszigetelő anyagok különböző tulajdonságokkal rendelkeznek. Ezeket kell mérlegre tenni, és eldönteni a fontossági sorrendet.
A polisztirol és az ásványgyapot hőszigetelés előnyeinek rövid összefoglalása
Általános esetben, amikor nincsenek különleges igények, kedvezőbb árfekvése miatt a polisztirol lemezes megoldást szokták ajánlani. Az ásványgyapotot leggyakrabban ott használják, ahol tűzvédelmi követelmények vannak. Az ásványtgyapotnak továbbá kiváló a páraáteresztő képessége, ezért ha ez lényeges szempontként merül fel a hőszigeteléskor, akkor az ásványgyapotot kell előnyben részesíteni a polisztirollal szemben. Ugyanígy, kiváló hangszigetelő képessége is van, egy forgalmas helyen épülő ház esetén nagyszerű megoldást jelenthet emiatt.
Fontos szempont lehet továbbá, hogy a polisztirolos rendszereknek alacsonyabb a rendszersúlya, kisebb megterhelést jelentenek a fal számára, és természetesen könnyebbé, gyorsabbá teszik a kivitelezési munkákat is.
Melyik a jobb hőszigetelő?
Hőszigetelő képességét tekintve az ásványgyapot jobb, mint a fehér polisztirol, amit leggyakrabban használnak. Érdemes tudni, hogy a grafitadalékos, szürke polisztirol termékek ma már jobb hőszigetelő képességűek az ásványgyapot lemezeknél.
Eldöntötte, hogy hőszigeteli a házát, és a legjobb megoldást keresi? A Mapeinél szaktanácsadással segítjük a vásárlást! Ráadásul 2020. november 15-ig tartó kampányunkban kedvezményt kaphatnak a kiválasztott rendszerre, illetve vásárlás után kupont. Kattintson a részletekért>>