Felejtse el a régi módszert: így védheti meg otthonát tökéletesen az időjárási károktól

A technológia fejlődése az építőiparban is nyomon követhető, az a módszer, amit most mutatunk be, már évtizedes tapasztalatokon alapul. Aki ezt választja a régi módszerrel szemben, nem fog csalódni!

Kép forrása

Napjainkban mindinkább előtérbe kerülnek a szilikon bázisú bevonatok, és valljuk be őszintén, ennek meg is vannak az okai. A végső felületképző megoldások terén már évtizedes tapasztalatok állnak rendelkezésünkre, melyek egyértelműen bizonyítják a szilikon bevonatok előnyeit a cement alapú szerkezetekkel szemben.

Kijelenthetjük, hogy a szilikon vakolatok kiváló páraáteresztő képességgel bírnak, felületük víztaszító. A víz Földünkön az élet elengedhetetlen része, ám a cement alapú szerkezetek károsodásának egyik legfontosabb okozója is.

Kép forrása

A víz folyamatos hatása a falazatra egyszerű, és a különböző halmazállapotának tulajdonítható:

  • folyékony (eső)
  • szilárd (jég)
  • légnemű (vízpára)

Mi történik, amikor eső éri a homlokzatot

A felület vízálló tulajdonsága a csapadék elleni védelem szempontjából jelentős tényező, a roncsolás első jelei az eső káros hatásainak tudhatók be.

Megoldás: A SILANCOLOR vakolatok vízlepergető hatásának köszönhetően szinte mindig száraz felületet, egyben öntisztuló képességet is eredményez. A felületet szennyező por, korom stb. lerakódásait, melyek szilikon vakolat esetében az anyag tulajdonságai miatt eleve csekély mértékűek, eső alkalmával a végig gördülő vízcseppek folyamatosan tisztítják.

Mi történik, amikor jég éri a homlokzatot

Ha a végső bevonat hajszálrepedésein keresztül beszivárgó esővíz a hőmérséklet csökkenésével szilárd halmazállapotúvá (jéggé) válik, ez a halmazállapot változás a víz által kezdetben elfoglalt térfogat mintegy 9 %-os megnövekedésével jár, amely a „fagyási repedések” jelenséget okozza.

Megoldás: A SILANCOLOR TONACHINO egy szálerősítéses szilikongyanta bázisú vékonyvakolat, szintetikus szálakat tartalmaz a jó repedésáthidaló képesség érdekében!

Kép forrása

Mi történik, amikor vízpára éri a homlokzatot

Amikor a kapilláris hatás következtében a falazat által felszívott, vagy a falban tárolt víz halmazállapota folyékonyról légneművé változik, a pára hatására a fal felületén levő, nem megfelelő páraáteresztő fedővakolat réteg felhólyagosodik vagy leválik.

Megoldás: A SILANCOLOR TONACHINO nem párazáró, hanem olyan porózus réteget képez, amely a speciális szilikongyanták alkalmazása miatt a páraáteresztésben verhetetlen!

A SILANCOLOR termekcsalád felületi bevonatai biztosítják a falazatok védelmét az agresszív vegyületekkel, az UV-sugárzással, és általánosságban a nedvességgel szemben, változatlanul fenntartják a falazat páraáteresztő képességet, és vízlepergető tulajdonságot biztosítanak a falnak.

A kivitelezők is szeretik a SILANCOLOR termékcsaládot, hiszen a kivitelezés lépései megegyeznek a vékonyvakolatok általános felhordási szabályaival.

A SILANCOLOR termékek a MAPETHERM homlokzati hőszigetelő rendszer végső bevonataként, valamint minden cement vagy mészbázisú vakolat, sőt szárító vakolatrendszer (Mapei POROMAP és MAPE-ANTIQUE rendszer) díszítőbevonataként is megállja a helyét.

Ha hőszigetelésre szeretne árajánlatot kérni a Mapei-től, keresse fel oldalunkat>>

Kérdezek a szaktanácsadótól