Ha falra mászik a bosszúságtól… MAPEI-tippek algásodás ellen

A MAPEI szakértői tudják: algásodás szinte törvényszerűen bekövetkezik, ha tartósan nedves a felület. Ne hagyja, hogy a penész megtámadja falait és egészségét!

A MAPEI segítségével elkerülhető az algásodás réme

Hogy miért igazi rémség az algásodás? Mert amellett, hogy bosszantóan rút, nagyon nehéz is szabadulni tőle. Miután a mikoorganizmusok egyszer megtelepednek a homlokzaton, falon, hát azt már nem olyan egyszerű csak úgy „levakarni” onnan.

Ez egyrészt esztétikai problémát jelent: magyarán, nagyon csúnya. De még akkor is irtandó és kerülendő, ha a tartósan az alga és a penész közelében élni kénytelen személyek egészségére gondolunk. Mert a lakás komfortja esetében nem pusztán a kényelemről van szó, hanem a közérzetünk a tét! Asztmát és más, súlyos légúti betegségeket okozhat, ha eltűrjük az algásodás jelenségét.

Mivel a klímaváltozás is hat épületeinkre, és a hőmérséklet növekedésével arra kell számítani, hogy egyre nagyobb lesz a páratartalom, Ön lesz a leghálásabb saját magának, ha időben gondol a probléma megelőzésére, kezelésére, ugyanis az algásodás, penészedés a jelek szerint hosszú távon gondot fog okozni Magyarországon is.

A probléma képlete a következő: oxigén, 15-35°C közötti hőmérséklet, víz és a tápanyagok. Ennek a felsorolásnak az elemei mind kellenek ahhoz, hogy tönkremenjen a fal. Mi azonban a víznek ellenálló  bevonattal simán ki tudjuk küszöbölni ezek közül az egyiket: a vizet. Erre szolgált pl. a MAPEI által forgalmazott Silancor bevonat, amelyen egyszerűen nem bír megtelepedni a gyűlölt penész meg az alga, mert ehhez nem adottak többé a feltételek.

És van egy kis bónusz tényező is, hogy könnyebb legyen jól dönteni. Átbillentheti az embert a megfelelő választáshoz, ha arra gondol, hogy a nedves falazati rendszer hőszigetelő képessége akár 25-30%-al is romolhat, ami a családi kiadások nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy a pénztárcánk is bánni fogja, ha nem gondoskodunk saját magunkról.

 

Kérdezek a szaktanácsadótól