A hőszigetelés jelentős összegbe kerül, és egyre többen áldoznak is rá, hogy utána energiatakarékosabban és kényelmesebben élhessenek. Az elrontott hőszigetelés viszont rosszabb, mint az ablakon kidobott pénz, hiszen akár a ház energiagazdálkodását is tönkreteheti!
1. hiba: Hőszigetelés tervezés és számolás nélkül
Mindenki szeret tisztában lenni azzal, hogy mire költi a pénzét, és fontos, hogy meg is kapja azt, amit kifizetett. Ha nincsenek pontos adatok, és nem tudjuk, mit várhatunk el a szigeteléstől, később ellenőrizni sem tudjuk a munka eredményét, illetve hatását.
2. hiba: Gyenge minőségű hőszigetelő anyagok
Közhelynek tűnhet, de kiváló végeredményhez minőségi anyagokra van szükség. Különösen veszélyes megoldás a különböző márkájú és típusú hőszigetelő anyagok keverése. Előfordulhat, hogy mindegyik elemnek más hőszigetelő értéke van, egymással nem kompatibilisek, páralecsapódás és penészesedés alakulhat ki. A szakemberek ezért javasolják, hogy rendszerben gondolkodjunk, ha a ház hőszigeteléséről van szó.
3. hiba: Pogácsás eljárással felragasztott hőszigetelő lemezek
A pogácsás eljárás már elavult módszernek számít, hiszen a fal és a szigetelés között rést hagy, ami akár szabad légáramlást is jelenthet a két réteg között. Ezzel olyan meleglevegő-feláramlás keletkezhet, ami energetikai szempontból teljesen leválasztja a szigetelést a falról. Szinte olyan, mintha nem is lenne szigetelve a ház.
A hőszigetelő lemezek felhelyezésének van helyes, bevált technikája. A szigetelőtábla széleit körbe kell kenni a ragasztóanyaggal téglalap alakban, a tábla közepére pedig 2-3 pogácsa kerül.
4. hiba: A nem folytonos hőszigetelés
Amikor a hőszigetelés folytonossága egy-egy szakaszon megszakad, a szigetelésnek nincs haszna. Lehet akármilyen vastag a szigetelés, teljesen értelmét veszti, ha a hideg hőáram bekerül a szigetelőréteg mögé.
5. hiba: Nem megfelelő összeillesztések
A különböző szerkezeti elemek szigetelésénél (ilyen például külső falak és tető, külső falak és tető, homlokzat és ablakkáva), vagy különböző vastagságú szigeteléseknél előfordul, hogy nem illesztik össze megfelelően a szigeteléseket, és az így keletkező réseken a hő könnyedén kiszökik a szabadba.
Ha további szakmai tanácsra lenne szükséged hőszigeteléssel kapcsolatban, keresd fel honlapunkat és kérdezz szakértőinktől. Mi elsőre végleges megoldásokban gondolkodunk.