5 döbbenetes hőszigetelési hiba, amiket sosem akar a háza falán látni

A hőszigetelés nagyon komoly szakmai tudást igényel, de sajnos még mindig találkozunk olyan hibákkal, amiket alig akarunk elhinni. Íme, 5 döbbenetes hiba, valós képekkel – ezeket Ön sosem akarja a háza falán látni!

Matrac effektus

Minden egyes anyag valamilyen úton-módon reagál a hőre. Bár a polisztirol lapok szinte semennyi hőt nem engednek át magukon, ettől függetlenül minimális mennyiségben vesz fel hőt, és a meleg hatására tágulási folyamat, a hideg hatására pedig zsugorodási folyamat indul meg. 

Ennek eredményeként nyáron, a meleg hatására, a hőszigetelő lapok közepe szeretne elválni a falfelülettől (1. kép), télen, a hideg hatására, a szélei teszik ugyanezt (2. kép). Ez pedig azt eredményezi, hogy egy ősz-tavasz időintervallum után a vakolat alatt kirajzolódnak a hőszigetelő lapok (3. kép)

Nem megfelelő ragasztótechnika

Csak a helyes dűbelezés és a megfelelő ragasztó helyes használata tartja helyén a hőszigetelést. 

 

A 4. képen látható a leomlott hőszigetelőlapokon, hogy nem volt megfelelő a ragasztása.

A helytelen ragasztótapasz használata

 

Az 5. képen látható a helytelen ragasztótapasz használata. Látszik, hogy a túl mélyre ütött dűbelek miatt beszakadt a hőszigetelő anyag, és azt kitöltötték vagy kiglettelték ragasztótapasszal, ezáltal hőhidas lett, és egy teljesen más hőszigetelő képességű felület képződött, mert maga a ragasztó nem hőszigetelő tulajdonságú. 

Ez egy kényes szituáció, amit jobb elkerülni. Azonban ha mégis előfordul, akkor javasolt hőszigetelő tulajdonságú PUR habbal orvosolni a problémát, majd arra felhelyezni az üvegszövet hálót. 

Az üvegszövet háló rossz felhelyezése ragasztóval 

 

A 6. képen láthatjuk az „ahogy esik, úgy puffan” módszer eredményét. Az üvegszövet hálót baloldalon egyszerűen behajtották, jobb oldalon egy darabot felhelyeztek és bepacsmagolták ragasztóval, de a kép alsó részén látszik a fedetlen hőszigetelő anyag. Ez így ebben a formájában nem véd a dilatációtól, és szép egységes, esztétikus felületet sem ad. 

Nincs glettelés

A 7. képen az a helyzet látható, amikor az üvegszövet háló be van építve, viszont nincs beglettelve. Ez akkor lenne helyes, ha a fogas glettvas sima részével beglettelték volna.

+ 1 tipp:

Nem mindegy, milyen üvegszövet hálót használnak hőszigeteléskor. A minimális tömegű a 145 grammos üvegszövet háló, és emellett lúgállónak kell lennie. Az üvegszövet háló szerepe a hőszigetelő rendszerben a dilatációs mozgások elnyelése és a hőmérséklet hatásai elleni védekezésben is fontos tényező. 

Ha nincs, vagy nem megfelelő az üvegszövet háló a szigetelőrendszerben, akkor nem véd semmi a dilatációtól, és előfordulhatnak elválások, matraceffektus, elhajlások, repedések és további kellemetlenségek. 

Ezek mind mm-es mozgások, amik szabad szemmel egyáltalán nem, vagy csak alig láthatók, viszont pont elegendők ahhoz, hogy tönkretegyék a hőszigetelést, legalább esztétikailag. 

Ha szeretne árajánlatot kérni a Mapei-től hőszigetelő rendszerre, mindenféle elkötelezettség nélkül, keresse fel oldalunkat >>

Kérdezek a szaktanácsadótól