Hőszigetelés? 10 perces gyorstalpaló: ezt ne hagyd ki, ha hőszigetelést tervezel!

Ha tervezed az otthonod hőszigetelését, jól tudod, hogy ez az egyik legösszetettebb feladat az építkezés vagy felújítás során. Ezért is készítettünk egy videósorozatot azoknak, akik azt szeretnék, hogy a hőszigetelés tökéletes végeredménnyel záruljon, tényleg kisebb legyen a fűtésszámla és csodaszép a homlokzat. Csak 10 perc az egész, de az biztos, hogy 10 perc múlva már sokkal jobban fogsz érteni a hőszigeteléshez.

ha tervezed a hőszigetelést

A hőszigetelés ugyan összetett feladat, de ez nem jelenti azt, hogy érthetetlen lenne a laikusok számára. Megkértük szakértőnket, hogy 10 perc alatt mondja el a legfontosabb tudnivalókat. Ne félj, nem lesznek követhetetlen szakszavak, érthetetlen kifejezések, csak könnyen és egyszerűen befogadható gondolatok.

1. rész: Milyen előnyökkel jár a hőszigetelés?

Miért fontos a hőszigetelés? Miért éri meg belevágni? A hőszigetelés télen és nyáron is védi a házat, elfedi a kisebb hibákat, és sokkal kellemesebb érzet lesz bent, egyenletes elosztásban. Fontos szempont még a takarékosság, amit a téli számláinkon érezhetünk és a környezet védelme.

2. rész: Melyik hőszigetelést érdemes választani?

A polisztirolos és az ásványgyapotos rendszernek is van előnye és hátránya is, ebben segít minket a szakértő. A videó megtekintése után könnyű lesz már választani.

3. rész: Miért rendszerben kell gondolkodni?

A szakemberek nagy része azt ajánlja, hogy rendszerben gondolkodjunk. Most kiderül, mik ezek az okok, és mi az a jogi aspektus, amire talán nem is gondoltál még!

4. rész: Haladóknak: mindent a fedővakolatokról

Melyik fedővakolatot ajánlott választani és miért? Mik a különbségek a termékek között? Melyik színezhető, melyik a legelterjedtebb, melyik rendszerhez illik, melyik páraáteresztő, vízlepergető, és melyik az, amelyik a legjobban ellenáll a mohásodásnak? Minden kiderül a videóból.

5. rész: Milyen színt válasszak?

Talán nem is gondolnád, de vannak buktatói a színválasztásnak is. Szerencsére egy gyakorlati tanáccsal elkerülhető a hiba. A szakember sosem hagyná ki ezt a lépést, érdemes megnézni, mi ez.

Kérdezek a szaktanácsadótól