Nem mindegy, milyen színű a falfesték.

Önnel is előfordult már, hogy a megfelelő falfesték után kutatva késztetést érzett arra, hogy valami egészen mást válasszon, mint korábban? A színskálákat nézegetve volt már az a benyomása, hogy “ez a szín is tetszene, az is”, de végül mégsem választotta őket, mert úgy gondolta, hogy túl erős, túl sok lenne, esetleg a kinézett falfestékek színei nem passzolnának egymáshoz?

Higgye el, nincs ezzel egyedül, és magyarázat is van arra, hogy miért nem ezek mellett a színek mellett döntött végül.

Hogyan hatnak a színek a hangulatra?

Az Önt körülvevő színek alapvetően határozzák meg hangulatát, viselkedését, sőt, egészségi állapotát is befolyásolhatják pozitív és negatív irányban egyaránt. Nem mindegy tehát, hogy milyen színekkel veszi körül magát, főleg, ha az otthonáról van szó.

5 falszín, ami pozitívan befolyásolja a közérzetet

  • Zöld

Hatására harmóniát érezhet. Egy hosszú nap végén kevésbé tör Önre a fáradtság,  ha olyan helyiségben pihen, ahol ez a szín dominál.

  • Kék

Békét jelképez, főként melegebb árnyalatait érdemes a falfestékek között keresni.

  • Citromsárga

Élénkít, tettekre ösztönöz, ezért hálószobába semmiképpen sem szerencsés választás.

  • Narancssárga

Hatására örömet érezhet, elűzi a pesszimizmust, célszerű ezért otthona központi helyiségeibe – pl. nappali vagy konyha – narancssárga színű falfestéket választani.

  • Fehér

Tisztaságot, egyszerűséget jelképez. Hatalmas előnye, hogy a fehérhez minden szín megy, így a fehér falszín mellé bátran választhat bármilyen színű bútort, függönyt, egyéb dekorációs elemet.

3 falszín, ami negatívan hat a közérzetre

  • Lila

Bár a lila színnek pozitív hatásai is vannak, sötétebb árnyalataival óvatosnak kell lenni, hiszen negatív hatásának köszönhetően pesszimizmusra sarkall, ha tartósan lila falfestékkel festett helyiségben tartózkodik. Ha szereti ezt a színt, érdemes világosabb árnyalatait használni.

  • Vörös

Bármennyire is szép és impulzív színről van szó, nagy mennyiségben használva ingerlékenységre sarkallhat. Ha mindenképpen ragaszkodik a használatához, akkor inkább csak kisebb lakberendezési tárgyakat vásároljon ebben a színben, de a falakat ne fesse vörösre.

  • Szürke

Ez inkább semleges, mintsem negatív szín. Semmittevésre ösztönöz, hiszen maga a szín is olyan “semmilyen”. Ezért, ha esetleg mégis ezt a színt választaná, csakis olyan helyiségben kerüljön a falra, ahol valóban semmi különöset nem tervez csinálni.

 

Kontraszt vagy harmónia?

Ha Ön impulzív személyiség, ég Önben a tettvágy és a kísérletezési szándék, akkor érdemes kipróbálni, milyen hatást ér el azzal, ha kontrasztot teremt otthonában. Először érdemes nem komplett festésben gondolkodni, hiszen nem csak a falszínek megváltoztatásával lehet ezt kipróbálni. Ha van egyszínű falfelület a lakásban, akkor tegyen rá valamilyen ellentétes színű dekorációt, esetleg az ablakra válasszon más színű függönyt.

Ha ezektől az apró változtatásoktól nem érzi rosszul magát, akkor lehet érdemes szétnéznie az élénk színű falfestékek között.

Ha azonban az apró változtatások hatására nyugtalanságot érez, vagy egyszerűen csak nem tud komfortosan mozogni otthonában, akkor kijelenthető, hogy nem Önnek valók a kontrasztos megoldások. Ebben az esetben maradjon inkább a harmónia mellett.

Úgy döntött, hogy új színekbe öltözteti lakását? Ne habozzon, válogasson falfestékeink közül !

Kérdezek a szaktanácsadótól